1. pl
  2. en
  3. ru

 

 

 

Willa Cyrek

Szlaki turystyczne na Podhala

 

Proponowane przez nas trasy spacerowe po Zakopanem: Krupówki, śladami Witkiewiczów i stylu zakopiańskiego, śladami starego Zakopanego – ul. Kościeliska;

z dziećmi 1-5 lat - w zasadzie wszystkie szlaki prowadzące dolinami do schronisk są odpowiednie i bezpieczne, poniżej wypiszemy te przez nas polecane (ciekawe widokowo, niezbyt monotonne): szlak na Halę Kondratową, szlak przez Dolinę Małej Łąki (uwaga, brak schroniska!), szlak przez Dolinę Kościeliską, ew. (trochę dłuższe) do Doliny Pięciu Stawów lub na Morskie Oko. W przypadku dzieci w wieku 1-2 lata, konieczne jest nosidło turystyczne, wyboiste drogi do schronisk wykończą każdy wózek! Zaś sprawny 3-latek powinien poradzić sobie z dojściem o własnych siłach do schroniska.

Z dziećmi 6-12 lat - szlak nie może być długi i monotonny, a jednocześnie musi być bezpieczny, nasze propozycje: Doliną Kościeliską (połączone z wejściem do 1-2 jaskiń), Kuźnice - Skupniów Upłaz - Dol. Suchej Wody – Mały Kościelec, z dziećmi 10-12 lat można wybrać się na Giewont (jeżeli nie mają lęku wysokości i tylko przy bardzo dobrej pogodzie!) lub na granie Tatr Zachodnich, np. Czerwone Wierchy, Grześ-Rakoń-Wołowiec, Starorobociański Wierch (jeśli mają dobrą kondycję!). Oczywiście przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa, Tatry potrafią być bardzo niebezpieczne, zwłaszcza przy załamaniu pogody!

Dla średniozaawansowanych – dowolnym szlakiem na: Giewont, Czerwone Wierchy, Starorobociański Wierch, Rakoń-Wołowiec;

Dla zaawansowanych – szlaki od najłatwiejszego: na Kościelec, na Rysy, na Świnicę, Orla Perć;

Wycieczki zimowe: Na Trzydniowański Wierch, Na Czerwone Wierchy - wymagają górskiego doświadczenia oraz podstawowego wyposażenia zimowego (raki, kije/czekan, górskie buty zimowe, odpowiedni ubiór, latarka).

 

Warto zobaczyć

 

Muzea poświęcone Tatrom, Podhalu i historii Zakopanego, zwłaszcza Muzeum Tatrzańskie, Muzeum Stylu Zakopiańskiego

Zakopiańskie zabytki: Stary Kościółek i Cmentarz na Pęksowym Brzyzku, Kościół św. Rodziny na Krupówkach, XIX-wieczną zabudowę turystyczną przy Krupówkach, XIX-wieczną zabudowę drewnianą przy ul. Kościeliskiej, zabytki stylu zakopiańskiego, zagrodę Sabały, kolejkę linową na Kasprowy Wierch

dla miłośników kolei lub rodzin z dziećmi: Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce (15 km za Nowym Targiem)

MAPA SZLAKÓW

Ul. Chramcówki 11c 34-500 Zakopane

a-mail  anetamurzyn@o2.pl

tel: 695 991 707

Zobacz Nasz drugi obiekt